22:41

Przepis na super lekkie, antyoksydacyjne serum dla cery trądzikowej

Przepis na super lekkie, antyoksydacyjne serum dla cery trądzikowej

Tworzenie własnych kosmetyków bardzo wciąga. Uczucie, gdy Wasz krem zaczyna nabywać wymarzonej, śmietankowej konsystencji, serum - staje się tak lekkie jak nigdy dotąd, a wszystkie receptury są oparte na składnikach, które Wam służą jest naprawdę niesamowite. Mnie kręcenie już dawno uzależniło, zawsze latem, powraca to do mnie ze zdwojoną siłą i ciągle coś mieszam dla siebie i dla rodziny ;)

Dzisiaj pragnę przedstawić Wam przepis na moje ultra lekkie serum antyoksydacyjne dla skóry trądzikowej. Serum ma wręcz lejącą konsystencję, wchłania się błyskawicznie, nie jest komedogenne i na moją skórę działa wspaniale. Choć jestem fanką  minimalizmu w kosmetykach, serum antyoksydacyjne jest dla mnie małym wyjątkiem - odkąd posiadam olejową formę witaminy C i kwas alfa-liponowy zamknięty w liposomach, moja wyobraźnia nie zna granic.

21:16

Idealny, lekki olej na letnie wojaże | Olej z nasion truskawki

Idealny, lekki olej na letnie wojaże | Olej z nasion truskawki


Poszukiwanie oleju spełniającego nasze wymogi i odpowiednio dobranego do potrzeb naszej skóry wcale nie jest takie proste. Zadanie ułatwić może bardzo pomocna tabelka rozkładu kwasów tłuszczowych, która nakreśli i ukierunkuje nas, znacznie ułatwiając odnalezienie tego odpowiedniego. Nie mniej jednak ślepe kierowanie się ogólnymi wytycznymi może okazać się zgubne, bowiem każdy ma inną skórę i indywidualną gospodarkę lipidową. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zawsze testowanie olejów na własnej skórze, choć niestety może to przynieść różne skutki.

21:10

Jak dbam o cerę? Moja aktualna pielęgnacja

Jak dbam o cerę? Moja aktualna pielęgnacja
Odpowiednia pielęgnacja mojej problematycznej cery od kilku lat jest dla mnie urodowym priorytetem. Zwłaszcza teraz, gdy odłożyłam retinoidy na półkę i zmagam się z problemami mojej cery bez środków mocniejszego kalibru. 

Zanim przedstawię Wam mój schemat pielęgnacji i produkty, które aktualnie są stosowane przeze mnie najchętniej i najczęściej, pragnę nadmienić iż przeprowadziłam mały eksperyment. Jestem zaskoczona, jak dwutygodniowe mycie kranówką wpłynęło na stan mojej skóry. Mimo niebywałej zalety mycia skóry pod bieżąca wodą jaką jest genialne oczyszczenie, moja skóra stała się bardzo sucha, ściągnięta, a suche skórki pojawiły się wszędzie - nawet na czole. Mycie kranówką spowodowało u mnie permanentne wysuszenie i podrażnienie, którego nie mogłam okiełznać nawet genialnym tonikiem z  glukonolaktonem. Nigdy nie miałam problemów aż z takim odwodnieniem cery, nawet podczas stosowania Atredermu, dlatego moje zdziwienie jest w pełni uzasadnione. Jeśli zastanawiacie się co nagle pogorszyło stan Waszej skóry - koniecznie zastanówcie się, czy czasem woda, której używacie do mycia może właśnie wpływać na gorszy stan skóry. . Ja wracam potulnie do mycia skóry w wodzie niskozmineralizowanej.  

22:18

Trikenol | Obowiązkowa pozycja osób z cerą tłustą, mieszaną i trądzikową

Trikenol | Obowiązkowa pozycja osób z cerą tłustą, mieszaną i trądzikową

Robiąc zakupy w sklepach z  półproduktami, zawsze oprócz sprawdzonych produktów wrzucam jakąś nowość do wirtualnego koszyka, Właśnie przez przypadek odkryłam trikenol - jest to gotowy, standaryzowany kompleks substancji aktywnych, który jest przeznaczony do pielęgnacji problematycznej cery tłustej ze skłonnością do trądziku. Kompleks bazuje na dwóch naturalnych ekstraktach roślinnych : ekstraktu koncentratu manuka oraz ekstrakcie z wierzby, formuła jest dodatkowo wzbogacona o bardzo przyjazny naszej cerze kwas salicylowy. Wzbudził on we mnie ogromną ciekawość, gdyż zawiera wszystkie substancje, które mają pozytywny wpływ na moją skórę, a poza tym jest umieszczony w rozpuszczalnikach, dzięki temu możemy wkropić substancję czynną wszędzie, gdzie chcemy, bez ryzyka zawiesiny i bez obowiązku wstrząsania produktu przed każdym użyciem. Trikenol oferują mazidła, wcześniej można było go nabyć w znacznie niższej cenie na e-naturalnie, aktualnie jest niedostępny.

16:06

Retinoidy | Wszystko o czym musisz wiedzieć zanim po nie sięgniesz

Retinoidy | Wszystko o czym musisz wiedzieć zanim po nie sięgniesz


O retinoidach pojawiło się już wiele wpisów, natomiast dzisiaj chcę zawrzeć wszystko w jednym miejscu, co należy wiedzieć zanim rozpoczniesz kurację.

Termin „retinoidy" został wprowadzony w 1976 r., obejmuje on retinol (witaminę A) oraz jego naturalne i syntetyczne analogi. Jak działają ? Zacznę od tego, że witamina A jest bardzo korzystną witaminą dla naszej skóry, to witamina tłuszczowa, a jej niedobory łącznie z witaminą D występują powszechnie zwłaszcza u osób z przewlekłymi stanami zapalnymi. Wykazują one szereg pozytywnych mechanizmów działania, dlatego znalazły zastosowanie w leczeniu tak wielu dermatoz skórnych.

Copyright © 2016 MademoiselleEve , Blogger